csótányirtás
Garancia a sikerre
- Célzottan az adott csótányfaj és az adott környezetnek megfelelő technológiával
- Gélezés, permetezés, ULV légtérkezelés, a körülményeknek megfelelően
- Munkánk során kizárólag professzionális legújabb generációs irtószereket használunk.
- Akár 8 héten keresztüli hatástartósság a kezelt területeken
Csótányokról és irtásukról
Ma Magyarországon jellemzően két csótányfaj okoz kellemetlenséget otthonainkban, a német csótány és a konyhai csótány. Ritkább esetben találkozhatunk amerikai, barna csíkos bútor csótánnyal, de ezek száma hazánkban elenyésző.
Életmódjuk nagyon hasonló, ám mégis sokban különbözik.
Az összes csótányfajra jellemző a rejtőzködő életvitel, a fényt lehetőleg kerülik, főleg éjjel aktívak, persze nagy fertőzöttség esetén nappal is találkozhatunk velük.
Rendkívül ügyesen másznak, lábaik végén található tapadó lebenyeik segítségével az ablaküvegen is képesek felmászni.
Az összes csótányfajra elmondható, hogy mindenevők, de az éhezést igen jól tűrik, vízigényük nagy, víz hiányában viszont napok alatt elpusztulnak. Többek között ezért is gyakran találkozhatunk velük nemcsak a konyhában, hanem a fürdőszobában és a mosdóban is.
Mivel minden evők, így gyakori látogatói a rothadt, romlott élelmiszereknek is, a testükre, lábukra tapadt mikroorganizmusokat pedig könnyen eljuttatják az általunk elfogyasztani kívánt élelmiszerekre is, ami különféle enterális megbetegedéseket okozhat.
Hogyan tudunk védekezni ellenük?
A csótány általában behurcolással kerülnek a lakásunkba, érdemes ragadólapos csótány csapdát kihelyezni akkor is, ha nem tapasztalunk ártalomra utaló jeleket, illetve nem látunk éjjelente csótányt mozogni.
Amennyiben már van csótány a lakásban, ebben az esetben a csapdázás csak ritkán jár megfelelő eredménnyel, érdemes és gazdaságosabb kártevőirtó szakember segítségét kérni, a csótányok szakszerű irtására.
A megfelelő eljárást a szakember a helyszínen választja ki, az adott faj és a körülmények ismeretében. Az eljárás általában gélezés, vagy permetezés, de kiegészítő eljárásként magas fertőzöttség esetén alkalmazható ULV légtér kezelés, hidegködképzés, esetleg füstképzéses kezelés is.
Csótányirtás gélezés technológiával
A gélezés a csótányok gyakran látogatott helyeire gél (zselé) formában speciálisan erre a célra kialakított gélező pisztollyal kihelyezett gyomorméreg. Ezt a kártevő elfogyasztja, majd rövid idő után elpusztul. Nagy előnye, hogy az elpusztult rovart társai elfogyasztják, így ők is megmérgeződnek, egyfajta dominó effektust létrehozva.
A gélezés használható megelőző eljárásként is, a kijuttatott csalétek hónapokig megőrzi vonzó hatását.
Csótányirtás permetezés technológiával
A permetezés során a szakember egy úgynevezett tartós méregmezőt hoz létre. Az eljárás során kijuttatott irtószer egyfajta érintőméreg, a csótány átsétál a permetezett felületen, a lábán keresztül az irtószer belép a szervezetébe és kifejti hatását. Léteznek speciális mikrokapszulázott készítmények, melyek fokozatosan adják le hatásukat, így akár hetekkel, hónapokkal a kijuttatásuk után is hatásosak lehetnek.
Fontos, hogy csak tiszta felületre szabad permetezni, és a kezelt felőletet nem szabad felmosni, mert elveszítik mérgező képességüket.
A mai legújabb generációs irtószerek (megfelelően alkalmazva) specifikusan, kizárólag az ízeltlábúakra veszélyesek, illetve léteznek olyan szerek is melyet kisgyermek, kismama esetleg fekvő beteg közvetlen közelében is maximális biztonsággal kijuttathatóak.